Dobro došli na stranice XIII. gimnazije

Erasmus +

Erasmus +

Našu školu obišli su nastavnici iz Vilnius Builders Training centra iz Vilniusa, Litva u sklopu Erasmus + programa. Prisustvovali su nastavi Politike i gospodarstva kod prof. Ramljak. Učenici 4.d razreda u sklopu nastave pripremili su prezentaciju, a za naše goste učenica Sunčica Hajdić svako slajd pptx obradila je na engleskom jeziku, kako bi se naši gosti osjećali ugodno. Nakon prezentacije, Sunčica im je detaljno objasnila kako je organizirana nastava i koje su sve uspjehe učenici postigli na raznim poljima.

DAN OTVORENIH VRATA

DAN OTVORENIH VRATA

U utorak 02. lipnja održat će se Dan otvorenih vrata u XIII. gimnaziji. Početak je predviđen u 18 sati. Pozivamo sve zainteresirane osmaše i njihove roditelje da nas posjete, razgovaraju s našim učenicima i nastavnicima i pitaju sve što ih zanima.
Veselimo se vašem dolasku!

Međunarodni projekt razmjene učenika 

Međunarodni projekt razmjene učenika 

Nakon međunarodnog projekta razmjene učenika XIII.gimnazije i Hardtberg gimnazije iz Bonna završilo je jedno posebno iskustvo koje je ove dvije škole povezalo kroz suradnju, prijateljstvo, zajedničko učenje, razmjenu ideja…
Vjerujemo da će prijateljstva, iskustva i suradnja koja se izgradila trajati i dalje i biti poticaj za neke nove ideje, nova putovanja i buduće zajedničke projekte.
Hvala učenicima i njihovim roditeljima, nastavnicima na podršci, organizaciji i predanosti tijekom cijelog projekta.

Ponosni na našeg Tonija – državni prvaci u futsalu!

Ponosni na našeg Tonija – državni prvaci u futsalu!

Naš Toni Podoreški iz 1.d je sa svojim klubom Uspinjača Gimka postao državni prvak u futsalu u kategoriji pionira.
Nakon 11 odigranih utakmica u regiji (skupina + liga za prvaka) dečki su se uputili prema Splitu sa samo jednim ciljem, biti prvaci države, što su i ostvarili.
Osim zlata oko vrata posebno veseli i nagrada za fair play kao jedina momčad bez javne opomene (kartona) u tri utakmice na final 8!
Bravo Toni i čestitamo cijeloj ekipi!

Proljetni koncert Glazbene radionice

Proljetni koncert Glazbene radionice

U pravom proljetnom ozračju, u četvrtak 30. 4. 2026. u XIII. gimnaziji održan je koncert koji je bio više od same glazbe, bio je to ujedno i susret, druženje i slavlje zajedništva s našim gostima u sklopu Međunarodne razmjene učenika Hardtberg Gymnasium iz Bonna i XIII. gimnazije.
Unatoč izazovima uoči samog koncerta, kada su zbog učestalih dojava o bombama probe bile otežane i često prekidane, naši učenici nisu odustali. Upravo suprotno, pokazali su da ih ništa ne može zaustaviti te su oni, na kraju, bili prava „bomba” na pozornici.
Program su izabrali i izveli učenici Glazbene radionice XIII. gimnazije pod vodstvom profesorice Glazbene umjetnosti Jagode Brlobuš Dražinić.
Atmosferu su žestokim rock nastupima dizali školski bendovi „NEDOVRŠENI VIKEND” (Karlo Štefanić, Karlo Mališ, Karlo Stipetić i Petar Konfic) i „SLIJEPA ULICA” — bend učenika 3. A razreda (Martin Kikić, Jakov Maračić, Fran Bešlić Balić, Petar Konfic, Adam Gospočić).
Publiku je posebno oduševio debitantski nastup Bele Bartula Vukovića s izvedbom vrlo zahtjevne pjesme „The Winner Takes It All”. Na Belu smo iznimno ponosni.
Čestitke i Franu Bareši koji je također debitirao na ovom koncertu, ali s gitarističkom dionicom u pjesmi “Put ka sreći”!
Svojim su nastupima u novovalnom rock stilu publiku osvojili i Marija Krajnjec, Anja Čuljat i Karlo Stipetić. Bravo ekipa!
A naš maturant Mario Hajdarević svojim dubokim glasom i upečatljivom interpretacijom pjesama “Starman” i “Forever young” podigao je publiku na noge, briljirajući na ovom zadnjem nastupu u svojoj školi. Mario, nedostajat ćeš nam!!
Ne smijemo zaboraviti istaknuti ni Vita Nikolića, koji je učinio potpuni kontrast odlično odsviravši Bacha na klasičnoj gitari!! Velike pohvale Viti!
I na kraju moramo posebno spomenuti kako je Petar Konfic s nevjerojatnom energijom s oba benda bubnjao kroz cijeli koncert.
Publika je sve to prepoznala, dvoranom su odjekivali pljesak i pjesma, a u jednom se trenutku prostor pretvorio u more svjetala uz upaljene bljeskalice mobitela. Zajedničko pjevanje i osmijesi na licima svih prisutnih najbolji su dokaz koliko je ovaj koncert bio poseban.
Zahvaljujemo našem tonmajstoru Gabrielu Močilcu, stagemanagerima Antoniju Nikoliću-Bosoviću, Franu Mamiću, Patriku Čučeku, oblikovateljicama svjetla Katji Martić, Leoni Radman te oblikovateljici vizuala Riani Brici, snimateljicama Lani Razum, Dori Turković i Niki Dinarini, te našoj profesorici njemačkog jezika Meliti Dražinić, koja je pomogla oko njemačkog jezika, ali nam je stavila na raspolaganje i svoje glazbeno znanje te vodila dio proba, kao i našoj stalnoj mentorici prof. Jagodi Brlobuš Dražinić. Zahvaljujemo i našoj ravnateljici Ines Šimac na potpori u opremi!
Hvala svim sudionicima i našim dragim gostima na ovom predivnom glazbenom druženju koje ćemo još dugo pamtiti.

Terenska nastava u Italiji

Terenska nastava u Italiji

Naši učenici proveli su dva nezaboravna dana u Italiji, upijajući ljepotu talijanske kulture, umjetnosti i gastronomije u predivnoj Veroni i živopisnoj Padovi. Od veličanstvene Arene u Veroni, romantičnih ulica i priča koje grad skriva, pa sve do padovanskih arkada i impresivne crkve sv. Antuna Padovanskog, svaki je korak bio pun doživljaja.
Terenska nastava, ovoga puta nije bila samo putovanje kroz povijest i umjetnost, nego i prava mala avantura! Posebnu dozu uzbuđenja donio je Gardaland, gdje su naši najhrabriji učenici (uz poneku odvažniju profesoricu) pokazali zavidnu dozu hrabrosti primjenjujući naučene fizikalne zakone i u praksi, na adrenalinskim spravama.
Puni dojmova, vratili smo se bogatiji za jedno novo iskustvo, a najvažnije… još povezaniji kao ekipa i s osmijehom koji će još dugo podsjećati na ovu talijansku priču.
Grazie Italia, a presto..

Skip to content