XIII. gimnazija Zagreb

Životopis

Rođen sam 30. travnja 1960. godine u Smričanima općina Livno, gdje sam završio osnovno i srednje gimnazijsko obrazovanje.

Studij geografije na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu završio sam u redovnom roku diplomiravši s odličnim uspjehom 6. prosinca 1984. godine.

Poslijediplomski studij, smjer Geografske osnove prostornog planiranja i uređenja, upisao sam u nastavnoj 1985./1986. godini te sam nakon toga položio sve ispite predviđene za taj studij i stekao stručni naziv MAGISTAR PRIRODNIH ZNANOSTI IZ PODRUČJA GEOGRAFIJE.

Objavio sam nekoliko znanstvenih i stručnih radova u časopisima u Republici Hrvatskoj i inozemstvu.

Autor sam udžbenika za sedmi razred osnovne škole u izdanju nakladničke kuće PROFIL, priručnika za zavičajnu nastavu Hercegbosanska županija u izdanju MATICE HRVATSKE, te sam autor Školskog atlasa za osnovne i srednje škole u izdanju nakladničke kuće ALFA.

Aktivno sam sudjelovao u Domovinskom ratu te sam za to i odlikovan Spomenicom Domovinskog rata 1990. – 1992. i Medaljom «Oluja». (Dulce et decorum est pro patria mori).

Član sam Župnoga ekonomskog vijeća za župu Sv. Mateja Ap. i Ev., Zagreb-Dugave.

Dopredsjednik sam NK Zelengaj Zagreb-Dugave.

Radno iskustvo stekao sam radeći u osnovnim i srednjim školama u gradu Zagrebu.

Oženjen sam i otac troje djece (Marina 30 g., Andrea 28 g., Karla 18 g.)

Zaposlen sam trenutačno kao ravnatelj XIII. gimnazije u Zagrebu.

« Prosinac 2020 »

Je li kabinetska nastava kvalitetnija od one po razredima?

CMS za škole logo
XIII. gimnazija Zagreb / Avenija Većeslava Holjevca 17, HR-10000 Zagreb / gimnazija-trinaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-trinaesta-zg.skole.hr